I Prywatne LO w Słupsku

Wzornictwo i design

Profil dla osób mających duszę artysty i ceniących sobie kreatywność

Poznaj wzornictwo i design

Program Wzornictwo i Design to wyjątkowa oferta edukacyjna dla osób pragnących połączyć pasję do sztuki z możliwością praktycznego zastosowania swoich umiejętności. Oferuje on szeroki zakres modułów zajęciowych, które obejmują szycie, ceramikę, malarstwo, sztukę, biżuterię artystyczną, fotografię, modę i urodę, projektowanie wnętrz, rysunek techniczny, materiałoznawstwo oraz projektowanie ogrodów. 

Program ten umożliwia uczniom odkrycie i rozwijanie własnych talentów, od koncepcji po realizację gotowego produktu, zapewniając gruntowne przygotowanie do pracy w różnorodnych dziedzinach kreatywnych.

Program jest skonstruowany tak, aby inspirować i rozwijać kreatywność uczniów poprzez praktyczne warsztaty prowadzone przez doświadczonych specjalistów oraz projekty indywidualne i grupowe. Takie podejście nie tylko umożliwia praktyczne zastosowanie zdobytej wiedzy, ale także zachęca do eksperymentowania i poszukiwania własnego, unikalnego stylu.

Wyjazdy zagraniczne

Uczniowie szkoły mają możliwość uczestniczenia w programie Erasmus+, który oferuje liczne wyjazdy zagraniczne do państw całym świecie. Dzięki temu programowi, nasi uczniowie mogą zdobywać międzynarodowe doświadczenie, rozwijać umiejętności niezbędne na globalnym rynku pracy oraz budować międzynarodowe sieci kontaktów. 

Terminy rozmów rekrutacyjnych i opłaty

Kandydat zobowiązany jest do uczestniczenia w 1 rozmowie rekrutacyjnej. Szkoła zastrzega sobie prawo do zamknięcia rekrutacji w przypadku zrekrutowania wymaganej liczby osób po pierwszej turze rozmów. 

Terminy obowiązkowych rozmów rekrutacyjnych: 
I tura – 29 kwietnia 2024 r.
II tura – 20 maja 2024 r.
III tura – 10 czerwca 2024 r.

Koszt nauki na tym profilu to 10% minimalnego wynagrodzenia. 
Opłata wpisowa: 300 zł.

Przygotowanie szkoły do matury międzynarodowej (IB)

Nasza szkoła rozpoczęła przygotowania do procesu autoryzacji IB, który potrwa około 2 lat. International Baccalaureate to prestiżowy program rozpoznawany na całym świecie. Dzięki temu od 3 klasy, uczniowie IPLO będą mogli dołączyć do IB Diploma Programme – 2 letniego kursu kończącego się międzynarodową maturą, akceptowaną przez uniwersytety na całym świecie. W przypadku takiego zamiaru rekomendujemy wybór profilu Master Class.

Program DP oferuje szeroki wybór przedmiotów i kładzie nacisk na rozwijanie umiejętności krytycznego myślenia oraz samodzielnej nauki.

Rozszerzenia SMART+

W naszej szkole to Ty decydujesz jakie rozszerzenia wybierasz, od roku 2024, wszyscy uczniowie klas I mogą wybrać dowolną liczbę rozszerzeń. Pierwszym rozszerzeniem jest zawsze język angielski.

Ty decydujesz co rozszerzasz,
niezależnie od profilu klasy!
Dowolna liczba przedmiotów rozszerzonych!

Creative SPOT czeka!

Poznaj ofertę warsztatów pozalekcyjnych powiązanych z każdym z profili w naszej szkole, wszystkie warsztaty odbywają się w Creative Spocie, naszej organizacji utworzonej przez naszych uczniów i dział kreatywny w 2022 roku!

Psychologia
mgr Anna Szponar
Języki
mgr Marta Lenczewska
Technologia
Łukasz Androsiuk
dr Łukasz Androsiuk
Medyczne
Prawo
Zwierzęta

NASZE KIERUNKI

Wybierz kierunek dopasowany do Twoich zainteresowań.