I Prywatne LO w Słupsku

Profil Psychologiczny

Profil Psychologiczny adresowany jest do uczniów zainteresowanych zrozumieniem ludzkich zachowań, emocji oraz procesów poznawczych. 

Poznaj profil psychologiczny!

Profil Psychologiczny adresowany jest do uczniów zainteresowanych zrozumieniem ludzkich zachowań, emocji oraz procesów poznawczych. Program ten oferuje bogaty zakres wiedzy z dziedziny psychologii, pedagogiki, socjologii oraz biologii, umożliwiając uczniom zgłębienie tajników funkcjonowania umysłu ludzkiego i dynamiki relacji społecznych. 

Przez połączenie teorii z praktyką, uczniowie zdobywają umiejętności niezbędne do analizy i rozumienia złożonych zachowań człowieka, co przygotowuje ich do przyszłej pracy zawodowej oraz dalszej edukacji w obszarach związanych z pomocą i wsparciem psychologicznym.

W ramach profilu Psychologicznego uczniowie biorą udział w warsztatach i projektach, które uczą, jak stosować wiedzę psychologiczną w życiu codziennym oraz w przyszłej praktyce zawodowej. 

Program kładzie szczególny nacisk na rozwijanie empatii, umiejętności słuchania i komunikacji interpersonalnej. Uczestnictwo w zajęciach z profesjonalistami – psychologami, pedagogami i pracownikami socjalnymi – pozwala na zdobycie praktycznego doświadczenia oraz lepsze zrozumienie specyfiki pracy w tych zawodach.

Wyjazdy zagraniczne

Uczniowie szkoły mają możliwość uczestniczenia w programie Erasmus+, który oferuje liczne wyjazdy zagraniczne do państw całym świecie. Dzięki temu programowi, nasi uczniowie mogą zdobywać międzynarodowe doświadczenie, rozwijać umiejętności niezbędne na globalnym rynku pracy oraz budować międzynarodowe sieci kontaktów. 

Terminy rozmów rekrutacyjnych i opłaty

Kandydat zobowiązany jest do uczestniczenia w 1 rozmowie rekrutacyjnej. Szkoła zastrzega sobie prawo do zamknięcia rekrutacji w przypadku zrekrutowania wymaganej liczby osób po pierwszej turze rozmów. 

Terminy obowiązkowych rozmów rekrutacyjnych: 
I tura – 29 kwietnia 2024 r.
II tura – 20 maja 2024 r.
III tura – 10 czerwca 2024 r.

Koszt nauki na tym profilu to 10% minimalnego wynagrodzenia. 
Opłata wpisowa: 300 zł.

Przygotowanie szkoły do matury międzynarodowej (IB)

Nasza szkoła rozpoczęła przygotowania do procesu autoryzacji IB, który potrwa około 2 lat. International Baccalaureate to prestiżowy program rozpoznawany na całym świecie. Dzięki temu od 3 klasy, uczniowie IPLO będą mogli dołączyć do IB Diploma Programme – 2 letniego kursu kończącego się międzynarodową maturą, akceptowaną przez uniwersytety na całym świecie. W przypadku takiego zamiaru rekomendujemy wybór profilu Master Class.

Program DP oferuje szeroki wybór przedmiotów i kładzie nacisk na rozwijanie umiejętności krytycznego myślenia oraz samodzielnej nauki.

Rozszerzenia SMART+

W naszej szkole to Ty decydujesz jakie rozszerzenia wybierasz, od roku 2024, wszyscy uczniowie klas I mogą wybrać dowolną liczbę rozszerzeń. Pierwszym rozszerzeniem jest zawsze język angielski.

Ty decydujesz co rozszerzasz,
niezależnie od profilu klasy!
Dowolna liczba przedmiotów rozszerzonych!

Creative SPOT czeka!

Poznaj ofertę warsztatów pozalekcyjnych powiązanych z każdym z profili w naszej szkole, wszystkie warsztaty odbywają się w Creative Spocie, naszej organizacji utworzonej przez naszych uczniów i dział kreatywny w 2022 roku!

Psychologia
mgr Anna Szponar
Języki
mgr Marta Lenczewska
Technologia
Łukasz Androsiuk
dr Łukasz Androsiuk
Medyczne
Prawo
Zwierzęta

NASZE KIERUNKI

Wybierz kierunek dopasowany do Twoich zainteresowań.