I Prywatne LO w Słupsku

Profil Kynologiczny

Profil dla osób planujących kochających czworonogi.

Poznaj profil Kynologiczny!

Klasa Kynologiczna w I Prywatnym Liceum Ogólnokształcącym w Słupsku to unikalna propozycja edukacyjna dla miłośników psów, pragnących pogłębić swoją wiedzę i umiejętności w zakresie opieki, tresury oraz psychologii zwierząt. Program klasy zapewnia kompleksowe przygotowanie teoretyczne i praktyczne w dziedzinie kynologii.

Uczniowie zdobędą wiedzę na temat anatomii, fizjologii, żywienia, hodowli oraz zdrowia psów. Program nauczania obejmuje również szkolenie psów, poznawanie różnych technik tresury oraz zasad pracy z psami specjalizującymi się w różnych dziedzinach, takich jak psy ratownicze, przewodniki czy psy terapeutyczne.

Zajęcia prowadzą wykwalifikowani eksperci z Centrum Szkolenia Psów K2 pod przewodnictwem Pani Anny Strąk.

Zajęcia praktyczne, prowadzone przez doświadczonych trenerów i specjalistów w dziedzinie kynologii, umożliwiają uczniom zdobycie bezcennego doświadczenia i umiejętności niezbędnych do pracy z psami. Program klasy kładzie nacisk na zrozumienie behawioralnych aspektów zachowania psów, co jest kluczowe w skutecznej tresurze i opiece nad zwierzętami.

Wyjazdy zagraniczne

Uczniowie szkoły mają możliwość uczestniczenia w programie Erasmus+, który oferuje liczne wyjazdy zagraniczne do państw całym świecie. Dzięki temu programowi, nasi uczniowie mogą zdobywać międzynarodowe doświadczenie, rozwijać umiejętności niezbędne na globalnym rynku pracy oraz budować międzynarodowe sieci kontaktów. 

Terminy rozmów rekrutacyjnych i opłaty

Kandydat zobowiązany jest do uczestniczenia w 1 rozmowie rekrutacyjnej. Szkoła zastrzega sobie prawo do zamknięcia rekrutacji w przypadku zrekrutowania wymaganej liczby osób po pierwszej turze rozmów. 

Terminy obowiązkowych rozmów rekrutacyjnych: 
I tura – 29 kwietnia 2024 r.
II tura – 20 maja 2024 r.
III tura – 10 czerwca 2024 r.

Koszt nauki na tym profilu to 10% minimalnego wynagrodzenia. 
Opłata wpisowa: 300 zł.

Przygotowanie szkoły do matury międzynarodowej (IB)

Nasza szkoła rozpoczęła przygotowania do procesu autoryzacji IB, który potrwa około 2 lat. International Baccalaureate to prestiżowy program rozpoznawany na całym świecie. Dzięki temu od 3 klasy, uczniowie IPLO będą mogli dołączyć do IB Diploma Programme – 2 letniego kursu kończącego się międzynarodową maturą, akceptowaną przez uniwersytety na całym świecie. W przypadku takiego zamiaru rekomendujemy wybór profilu Master Class.

Program DP oferuje szeroki wybór przedmiotów i kładzie nacisk na rozwijanie umiejętności krytycznego myślenia oraz samodzielnej nauki.

Rozszerzenia SMART+

W naszej szkole to Ty decydujesz jakie rozszerzenia wybierasz, od roku 2024, wszyscy uczniowie klas I mogą wybrać dowolną liczbę rozszerzeń. Pierwszym rozszerzeniem jest zawsze język angielski.

Ty decydujesz co rozszerzasz,
niezależnie od profilu klasy!
Dowolna liczba przedmiotów rozszerzonych!

Creative SPOT czeka!

Poznaj ofertę warsztatów pozalekcyjnych powiązanych z każdym z profili w naszej szkole, wszystkie warsztaty odbywają się w Creative Spocie, naszej organizacji utworzonej przez naszych uczniów i dział kreatywny w 2022 roku!

Psychologia
mgr Anna Szponar
Języki
mgr Marta Lenczewska
Technologia
Łukasz Androsiuk
dr Łukasz Androsiuk
Medyczne
Prawo
Zwierzęta

NASZE KIERUNKI

Wybierz kierunek dopasowany do Twoich zainteresowań.