I Prywatne LO w Słupsku

#awiecieże – odc.4 – Od ludzkiej mądrości do sztucznej inteligencji

O czym śnią androidy? Co wspólnego ma ze sztuczną inteligencją Sokartes? Dlaczego konflikt mędzy Batmanem i Jokerem doskonale nadawłaby się na grecką trgaedią. To tylko niektóre z pytań, jakie Mateusz Świderski i Maria Wojciechowska zadali dr. Jarosławowi Markowi Spychale przy okazji kolejnego odcinka naszego szkolnego podcastu #awiecieze Zapraszamy do odsłuchania. ps.piszcie w komentarzach o czym […]

#awiecieże – odc.2 – Edukacja

Tak, tak, wiemy, że trochę to trwało, ale nareszcie jest !!! Drugi odcinek naszego szkolnego podcastu #awiecieze.Tym razem Hania Makarewicz wspólnie z Mateuszem Świderskim pytają naszego gościa – dr. Mikołaja Jacka Łuczaka – o sens istnienia obowiązkowej edukacji, tj, o to skąd się wzięła i po co w ogóle istnieje szkoła.

#awiecieże – odc.1 – Fake news

Specjalnym – bo pierwszym – gościem Amelii Lichomskiej oraz Anny Kłączyńskiej była badaczka kultury medialnej Pani dr. Małgorzata Bulaszewska, z którą rozmawialiśmy na temat zjawiska jakim są fake newsy. Pięknie dziękujemy naszej rozmówczyni a także Panu Łukaszowi Androsiukowi pod kierunkiem którego projekt #awiecieże jest – i będzie – realizowany.

#awiecieże – Wstęp

#awiecieże to podcast realizowany przez uczniów/uczennice I Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego im. Zjednoczonej Europy. Wspólnie z gośćmi ludźmi znanymi i uznanymi – rozmawiamy o sprawach aktualnych i dla nas ważnych, tj. o sprawach związanych z kulturą, sztuką i tym, co poza oraz między nimi. Kolejne odcinki #wiecieże ukazywać się będą raz miesiącu.