Apel o pomoc dla Stasia Szczęsnego

By 20 sierpnia 2020Aktualności

Szanowni Państwo, w związku z wiadomością nadesłaną przez Panią Dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Słupsku – rozpoczynamy akcję zbierania nakrętek. Nakrętki przynosić można do siedziby szkoły przy ul. Juliana Tuwima 30 w Słupsku.

Poniżej treść listu Pani Beaty Pawlickiej ze szczegółami dotyczącymi celu zbiórki:

“Szanowni Państwo

serdecznie proszę o zatrzymanie się na chwilę w tej codziennej gonitwie, o odczytanie informacji dotyczącej apelu o pomoc. Tym razem to pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Słupsku  proszą o wparcie.

Syn pracowników tutejszego Ośrodka – Staś Szczęsny niebawem kończy swój pierwszy rok życia. Najlepszym prezentem dla niego będzie to, czego mu najbardziej teraz brakuje, czyli zdrowia. Urodził się z wrodzoną przepukliną oponową – rdzeniową. W pierwszych dniach swojego życia przeszedł dwie bardzo poważne operacje neurologiczne. Ponadto lekarze zdiagnozowali Zespół Arnolda – Chiariego II stopnia, pęcherz neurogenny oraz stopę piętowo–szpotawą.

Staś obecnie jest pod opieką lekarzy specjalistów z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Wymaga stałej i długotrwałej rehabilitacji ruchowej, która pomoże mu w przyszłości samodzielnie funkcjonować.

Rodzina potrzebuje środków finansowych na rehabilitację i urządzenia ortopedyczne. Osoby chętne mogą pomóc na dwa sposoby.

Prosimy o dostarczenie nakrętek plastikowych do punktu podawczego MOPR w godzinach pracy placówki, lub do Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych  pok. 208 . Zgromadzone w ten sposób środki będą przekazane bezpośrednio na subkonto Stasia Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”.

Można też bezpośrednio dokonywać wpłat na konto tej organizacji:
FUNDACJA DZIECIOM „ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ”
ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa
Alior Bank S.A. 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
Tytułem: 37849 Szczęsny Stanisław – darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

Darowizny można też wpłacać ONLINE przez stronę: https://dzieciom.pl/podopieczni/37849

W imieniu rodziców dziękujemy za wszelką okazaną pomoc.

Z poważaniem,
Beata Pawlicka
Dyrektor
Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych