Klasa Prawna

Interesujesz się prawem? Chcesz poznać tajniki prawa karnego, cywilnego, czy międzynaodowego? Chcesz poznać jakie prawa przysługują pracownikowi, czy jakie obowiązki ciążą na pracodawcy?

Zapraszamy do klasy prawnej, która będzie doskonałym wstępem do twojej przyszłej kariery zawodowej nie tylko w strukturach wymiaru sprawiedliwości, ale także do pracy w służbach mundurowych, tj. policja, wojsko, czy straż graniczna.

Klasa prawna

W ramach programu przewidzieliśmy nie tylko poznanie tajników prawa, ale także zdobędziesz umiejętność skutecznego odnajdywania odpowiednich aktów prawnych i zdolność do ich prawidłowego interpretowania. Poznaj z nami kruczki prawne.

Zajęcia prowadzić będą nie tylko prawnicy, ale także doświadczeni praktycy, z którymi posiądziesz wiedze pisania pozwów, bedziesz uczestniczył w rozprawach sądowch czy uczestniczył w wizycie studyjnej w trybunałach międzynarodowych. Klasa prawna da Ci podstawy do sprawnego poruszania się w przepisach prawa i dowiesz się, czy ta droga jest dla Ciebie!

Opiekun merytoryczny profilu

Rafał Kuligowski – doktor nauk prawnych, radca prawny, ekspert Team Europe działającego przy Komisji Europejskiej Przedstawicielstwo w Polsce. Absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku. Wieloletni samorządowiec, pomysłodawca utworzenia młodzieżowej rady w Słupsku oraz inicjator i współorganizator Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej “Gwiezdny Krąg”. Wykładowca akademicki oraz autor wielu publikacji zarówno w polskich jak i zagranicznych czasopismach.

Wykorzystajmy dobrze czas!

Dodatkowy rok w liceum (dawniej 3 lata) pozwolił na zmieszczenie tak bogatych treści, w formie nie obciążającej ucznia nadmiarem zadań.

Twoje pasje i zainteresowania to dla nas drogowskaz które treści przeznaczone są dla Ciebie, a które mogą blokować Twój zapał – zaufaj naszym tutorom!

Dla aktywnych uczniów szkoła oferuje bezpłatne wyjazdy do szkół partnerskich w Portugalii, Serbii, Hiszpanii, Turcji, Bułgarii, Litwy, Włoch w ramach programu Erasmus+

Uczniowie otrzymają dostęp do treści akademickich oraz licznych wykładów Wydziału Nauk Stosowanych WSG w Słupsku!

Sprawdź pozostałe profile i znajdź swój wymarzony!

Przedmioty rozszerzone:

– wiedza o społeczeństwie
– język angielski

Zajęcia dodatkowe:

– e-commerce
– zarządzanie w biznesie
– podstawy prawa

Innowacyjne metody rozwoju

 Zajęcia dodatkowe prowadzone są metodą projektową – jako forma rozwoju osobistego i poszerzenia wiadomości! Nadzorowane są przez praktyków w danej dziedzinie, oraz prowadzone w formie treningu wybranych kompetencji.

Zapisz się już dziś – Klasa Prawna czeka!

    Korzystając z formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie twoich danych przez tę witrynę.