Klasa Pożarnicza

Marzenia z dzieciństwa spełniają się właśnie tutaj! Klasa pożarnicza to profil przeznaczony dla tych, którzy chcieliby w przyszłości pracować w straży pożarnej, ale nie tylko.

Jako uczeń klasy pożarniczej będziesz nosił mundur strażacki i zdobędziesz cenne w tym zawodzie umiejętności z zakresu udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy przedmedycznej, ukończysz kurs podstawowy strażaka ratownika OSP, kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy (KPP) a podczas zajęć teoretycznych przyswoisz informacje z zakresu znajomości prawa i bezpieczeństwa pożarowego, organizacji i funkcjonowania Państwowej Straży Pożarnej oraz Krajowego Systemu Ratowniczo- Gaśniczego.

klasa pożarnicza

Praktyczna strona profilu nie da CI się nudzić! Uczniowie klasy pożarniczej będą systematycznie uczestniczyć w zajęciach praktycznych, manewrach czy warsztatach organizowanych wraz z PSP w Słupsku, czy okolicznymi OSP. Praca strażaka będzie więc poznana od podszewki.

Jeśli zechcesz kontynuować naukę w zakresie pożarnictwa – jako absolwent tej klasy będziesz idealnie przygotowany/a.

Patronat Honorowy

Z dumą i nutką ekscytacji informujemy o tym, że tworzony przez nas nowy profil klasy – POŻARNICZY – otrzymał Honorowy Patronat Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej

 

Klasa pożarnicza

Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej jest ogólnopolskim, samorządnym, trwałym stowarzyszeniem, które zrzesza Ochotnicze Straże Pożarne i inne osoby prawne w celu reprezentowania ich interesów oraz propagowania i realizacji celów statutowych.
Związek jest kontynuatorem chlubnych tradycji ruchu strażackiego wyrażających się w niesieniu bezinteresownej pomocy ludziom i służeniu Ojczyźnie.

Związek wykonuje zadania o charakterze użyteczności publicznej w zakresie ochrony przeciwpożarowej, wspiera różnorodne formy pracy kulturalno-oświatowej, popularyzuje dorobek historyczny ruchu strażackiego, rozwija działalność artystyczną i sportową w Ochotniczych Strażach Pożarnych.

Wykorzystajmy dobrze czas!

Dodatkowy rok w liceum (dawniej 3 lata) pozwolił na zmieszczenie tak bogatych treści, w formie nie obciążającej ucznia nadmiarem zadań.

Twoje pasje i zainteresowania to dla nas drogowskaz które treści przeznaczone są dla Ciebie, a które mogą blokować Twój zapał – zaufaj naszym tutorom!

Dla aktywnych uczniów szkoła oferuje bezpłatne wyjazdy do szkół partnerskich w Portugalii, Serbii, Hiszpanii, Turcji, Bułgarii, Litwy, Włoch w ramach programu Erasmus+

Uczniowie otrzymają dostęp do treści akademickich oraz licznych wykładów Wydziału Nauk Stosowanych WSG w Słupsku!

Sprawdź pozostałe profile i znajdź swój wymarzony!

Przedmioty rozszerzone:

– język angielski 

-biologia 

Zajęcia dodatkowe:

– przepisy przeciwpożarowe

– zasady prowadzenia akcji gaśniczych oraz działań ratowniczych

– budowa i parametry sprzętu znajdującego się na wyposażeniu Straży Pożarnej

– zajęcia w ośrodkach szkolenia Ochotniczych Straży Pożarnych

Innowacyjne metody rozwoju

 Zajęcia dodatkowe prowadzone są metodą projektową – jako forma rozwoju osobistego i poszerzenia wiadomości! Nadzorowane są przez praktyków w danej dziedzinie, oraz prowadzone w formie treningu wybranych kompetencji.

Zapisz się już dziś – Klasa Pożarnicza czeka!

    Korzystając z formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie twoich danych przez tę witrynę.