Dzienna szkoła policealna dla dorosłych

W naszej dziennej szkole dla dorosłych oferujemy 4 interesujące kierunki policealne do wyboru: technik masażysta, terapeuta zajęciowy, technik bhp oraz technik administracji.

technik masażysta

Technik masażysta z elementami fizjoterapii

Masażysta stosuje metody i techniki masażu oraz zabiegi, które wspomagają leczenie i rehabilitację ludzi chorych, a także relaksują i wspomagają odnowę biologiczną zdrowych.

Czas trwania – 2 lata (4 semestry)

Wykonuje podstawowe ćwiczenia lecznicze, uwzględniając aktualny stan zdrowia, potrzeby i możliwości pacjenta, może pracować jako członek zespołu rehabilitacyjnego bądź świadczyć usługi indywidualnie.

Przedmioty realizowane w formie zajęć praktycznych:

 • Pracownia fizjoterapii
 • Pracownia masażu
 • Praktyka zawodowa klasa I
 • Praktyka zawodowa klasa II

Terapeuta zajęciowy z elementami arteterapii

Dzięki swojej pracy terapeuta zajęciowy pomaga usprawnić kondycję fizyczną i psychiczną pacjenta, co w konsekwencji prowadzi do pomocy w uzyskaniu maksymalnie możliwej samodzielności osoby chorej.

Czas trwania – 2 lata (4 semestry)

Czym zajmuje się terapeuta zajęciowy?
Terapeuta zajęciowy to osoba, która zajmuje się kompleksowym prowadzeniem terapii, ponadto przeciwdziała powstawaniu u pacjentów przewlekłych chorób i trwałego kalectwa oraz pomaga w przystosowaniu pacjenta do życia w świecie w nowy sposób.

Klasyfikacja zawodu terapeuty zajęciowego
Zawód terapeuty zajęciowego należy do branży opieki zdrowotnej. Terapeuta zajęciowy może kształcić się w policealnych szkołach zawodowych, medycznych szkołach zawodowych oraz w zespołach szkół prowadzących szkoły policealne.

terapeuta zajęciowy
technik bhp

Technik bhp

Czym zajmuje się technik BHP?
Technik BHP to osoba, która przewiduje zagrożenia w miejscu pracy, uczy, jak ich unikać i doradza, co zrobić, by ryzyko wypadku było jak najmniejsze.  W praktyce BHP-owiec prowadzi rejestr wypadków — ustala, dlaczego do nich doszło, analizuje te okoliczności i opracowuje zmiany potrzebne do zwiększenia bezpieczeństwa w danym miejscu. Nadzoruje także przestrzeganie przez pracowników ustalonych zasad i kontroluje stan techniczny danego obiektu. Wszystko musi być zgodne z obowiązującymi normami.

Czas trwania – 1.5 roku (3 semestry)

Korzyści kierunku
Absolwent szkoły policealnej z państwowym tytułem technika BHP ma pełne prawo do prowadzenia szkoleń wstępnych, w ramach których przygotowuje pracowników do bezpiecznego wykonywania pracy. To ogromny atut w ubieganiu się o pracę, ponieważ specjalista BHP posiada uprawnienia przydatne w każdym zakładzie pracy.

Technik administracji

Technik administracji zajmuje się sporządzeniem niezbędnej dokumentacji w oparciu o aktualne przepisy prawa pracy oraz cywilnego. Zajmuje się ponadto przygotowywaniem korespondencji, a także organizacją spotkań służbowych. Poza tym do jego obowiązków należeć może również prowadzenie postępowań administracyjnych. Technik może je wszczynać, prowadzić rozprawy, a także sporządzać stosowną dokumentację na każdym etapie postępowania.

Czas trwania – 2 lata (4 semestry)

Dla kogo jest ten kierunek?
To zawód dla osób zainteresowanych pracą biurową zarówno w sektorze państwowym, jak również prywatnym. Technik administracji zajmuje się jednak nie tylko kwestiami związanymi ze sporządzaniem oraz obiegiem dokumentów w urzędzie lub przedsiębiorstwie, lecz także może zarządzać niewielkim zespołem czy też obsługiwać interesantów.

technik administracji

Dlaczego warto wybrać nas?

 • Dostosowanie programu nauczania do potrzeb rynku pracy – kształcąc się w jednym z tych kierunków, uczniowie mogą mieć pewność, że zdobędą umiejętności poszukiwane przez pracodawców.
 • Nowoczesne wyposażenie – szkoła posiada nowoczesny sprzęt i materiały dydaktyczne, co pozwala na efektywne przyswajanie wiedzy.
 • Zajęcia dostosowane do potrzeb słuchaczy – szkoła oferuje indywidualne podejście do każdego słuchacza, co pozwala na skuteczniejsze przyswajanie wiedzy.
 • Możliwość zdobycia praktycznej wiedzy – szkoła współpracuje z firmami z branży, dzięki czemu uczniowie mogą zdobywać cenne doświadczenie zawodowe.
 • Nauczyciele-praktycy – nauczyciele w szkole posiadają bogate doświadczenie zawodowe i chętnie dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem ze słuchaczami.

Szkoła połączona z pracą?

Nasza szkoła to nie tylko miejsce, w którym można zdobyć cenne umiejętności i kwalifikacje zawodowe, ale również miejsce, w którym można znaleźć pracę lub praktykę. Dzięki współpracy szkoły z różnymi firmami z branży, słuchacze mogą mieć dostęp do różnych możliwości zatrudnienia po ukończeniu nauki. Szkoła pomaga również w przygotowaniu do rozmowy kwalifikacyjnej oraz w przygotowaniu CV, dzięki czemu absolwenci są lepiej przygotowani do poszukiwania pracy.

Co więcej, szkoła oferuje również swoim słuchaczom możliwość zdobycia doświadczenia zawodowego oraz zarobku poprzez pracę w jednostkach organizacyjnych Centrum Edukacyjnego Technik.

Wybierając naszą szkołę, słuchacz może być pewny, że nie tylko zdobędzie cenne umiejętności i kwalifikacje zawodowe, ale również otrzyma pomoc w znalezieniu pracy lub praktyki oraz będzie miał możliwość zarobku poprzez powstające usługi szkoły. Jest to idealna opcja dla osób, które chcą rozpocząć nową karierę zawodową lub uzupełnić swoje dotychczasowe kwalifikacje.

Więcej informacji

 • Aby dostać się do naszej szkoły musisz mieć ukończony 18 r.ż. oraz wykształcenie średnie,
 • zajęcia odbywają się 5 dni w tygodniu od poniedziałku do piątku,
 • nauka bezpłatna, obowiązuje miesięczna opłata administracyjna w wysokości 50zł.

Media piszą o naszej szkole:

Sprawdź co mówią o nas ogólnopolskie stacje telewizyjne i portale internetowe:

Brak wykształcenia średniego? To nie problem! Zapisz się już teraz do liceum dla dorosłych.