was successfully added to your cart.

Koszyk

Świąteczna Paczka dla dzieciaczka!

By | Aktualności | No Comments

Rozpoczęła się doroczna akcja charytatywna Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie pod nazwą „Paczka dla dzieciaczka”. W świąteczną akcję niesienia pomocy najbardziej potrzebującym dzieciom może włączyć się każda osoba, firma czy placówka publiczna.

 

Główną ideą akcji jest zbiórka rzeczy, które będą świątecznymi prezentami dla dzieci z działających przy MOPR, Placówek Socjalizacyjnych „Mój dom- Moja Przyszłość”. Dzieci i młodzież w placówkach z różnych powodów nie może wychowywać się w swoich biologicznych rodzinach. – Dlatego chcemy, by nasi podopieczni poczuli w jak największym stopniu atmosferę nadchodzących świąt – mówi Klaudiusz Dyjas, Dyrektor MOPR w Słupsku – Nasz personel ze wszystkich sił stara się, aby nasze dzieci co roku ją czuły, jednak można nas w tym wspomóc, dlatego zachęcamy wszystkie zainteresowane osoby do włączenia się w naszą akcję.

W ramach akcji charytatywnej przekazywać można: słodycze, kosmetyki, odzież dziecięcą nową i używaną, artykuły papiernicze, sprzęt sportowy, bony podarunkowe, sprzęt elektroniczny. „Paczkę dla Dzieciaczka” można także wspomóc dokonując wpłat na konto o numerze 88 1140 1153 0000 2178 9500 1001 z tytułem przelewu Paczka dla Dzieciaczka. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 59 841 48 80.

W strukturach Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Słupsku działają trzy Placówki Socjalizacyjne „Mój dom- Moja Przyszłość”. Przebywa w nich łącznie 32 wychowanków w wieku od 8 do 18 lat.

żródło: slupsk.pl

Wg. ustaleń naszych dzielnych wolontariuszek:

„MOPR prosi dla dzieci głównie o: słodycze, środki czystości (żele), kosmetyki, gry edukacyjne, puzzle, książki, artykuły papiernicze, odzież (także bielizna, skarpetki)”

Dary przynosić można do Sekretariatu 1 Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego (Kopernika 28-31, I piętro) do dnia 13 grudnia 2019 r.

Debatujemy na temat mowy nienawiści

By | Aktualności | No Comments

W środę 13 listopada, w ramach „Miesiąca Otwartych Umysłów” nasi uczniowie podjęli wyzwanie udziału w debacie oksfordzkiej. W rolę marszałka debaty wcielił się Pan Profesor Marcin Moga, teza którą postawił to „Mowa nienawiści to przeszłość, żyjemy w czasach miłości”. Marszałek na wstępie przeprowadził głosowanie wśród uczniów, zdecydowana większość głosujących zgadzała się z postawioną tezą – ale czy do końca?

Read More

Miesiąc Otwartych Umysłów

By | Aktualności, Bez kategorii

Szanowni Uczniowie, Rodzice i Przyjaciele

Z okazji udziału w akcji „Miesiąc Otwartych Umysłów” mamy zaszczyt zaprosić Państwa na tematyczne spotkania, poruszające tematykę patriotyzmu oraz nienawiści:

Patriotyzm (6 listopada 2019 r. | 10:35) – spotkanie dyskusyjne na zasadzie posiedzenia Rady Ministrów

Nienawiść (13 listopada 2019 r.) – spotkanie dyskusyjne na zasadzie Debaty Oxfordzkiej


Read More