Apel o pomoc dla Stasia Szczęsnego

By | Aktualności | No Comments

Szanowni Państwo, w związku z wiadomością nadesłaną przez Panią Dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Słupsku – rozpoczynamy akcję zbierania nakrętek. Nakrętki przynosić można do siedziby szkoły przy ul. Juliana Tuwima 30 w Słupsku.

Poniżej treść listu Pani Beaty Pawlickiej ze szczegółami dotyczącymi celu zbiórki:

„Szanowni Państwo

serdecznie proszę o zatrzymanie się na chwilę w tej codziennej gonitwie, o odczytanie informacji dotyczącej apelu o pomoc. Tym razem to pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Słupsku  proszą o wparcie.

Syn pracowników tutejszego Ośrodka – Staś Szczęsny niebawem kończy swój pierwszy rok życia. Najlepszym prezentem dla niego będzie to, czego mu najbardziej teraz brakuje, czyli zdrowia. Urodził się z wrodzoną przepukliną oponową – rdzeniową. W pierwszych dniach swojego życia przeszedł dwie bardzo poważne operacje neurologiczne. Ponadto lekarze zdiagnozowali Zespół Arnolda – Chiariego II stopnia, pęcherz neurogenny oraz stopę piętowo–szpotawą.

Staś obecnie jest pod opieką lekarzy specjalistów z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Wymaga stałej i długotrwałej rehabilitacji ruchowej, która pomoże mu w przyszłości samodzielnie funkcjonować.

Rodzina potrzebuje środków finansowych na rehabilitację i urządzenia ortopedyczne. Osoby chętne mogą pomóc na dwa sposoby.

Prosimy o dostarczenie nakrętek plastikowych do punktu podawczego MOPR w godzinach pracy placówki, lub do Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych  pok. 208 . Zgromadzone w ten sposób środki będą przekazane bezpośrednio na subkonto Stasia Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”.

Można też bezpośrednio dokonywać wpłat na konto tej organizacji:
FUNDACJA DZIECIOM „ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ”
ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa
Alior Bank S.A. 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
Tytułem: 37849 Szczęsny Stanisław – darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

Darowizny można też wpłacać ONLINE przez stronę: https://dzieciom.pl/podopieczni/37849

W imieniu rodziców dziękujemy za wszelką okazaną pomoc.

Z poważaniem,
Beata Pawlicka
Dyrektor
Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych

Odwołany egzamin ósmoklasisty, a rekrutacja do liceum – czy będą problemy? #zostańwdomu

By | Aktualności, Bezpieczeństwo | No Comments

Kwiecień 2020 – zamknięte szkoły, zakaz wyjścia z domu w nieuzasadnionych wypadkach, odwołany egzamin ósmoklasisty – a wygląda na to, że to dopiero początek. Jeszcze do niedawna nikt z nas nie uwierzyłby, że możliwy jest taki bieg wydarzeń. W związku z wszechobecnym „chaosem”, wielu z Was pyta co z rekrutacją do liceum – w tym tekście postaramy się na nurtujące Was pytania.

Read More

Logowanie zdalna nauka – I Prywatne Liceum Ogólnokształcące

By | Bezpieczeństwo | No Comments

Drodzy Uczniowie I Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego

Przypominamy że od dziś, tj. od dnia 25 marca 2020 r. (środa) każdy uczeń powinien, przynajmniej jeden raz w ciągu dnia, zalogować się w e-dzienniku oraz na platformie Moodle. Zalogowanie się będzie będzie miało wpływ na frekwencję.  

Harmonogram zajęć zdalnych wysłany został przez dziennik elektroniczny.

 

 

Link do e-dziennika: www.uonetplus-uzytkownik.vulcan.net.pl/slupsk/
Link do platformy Moodle: technik-slupsk.moodle.org.pl

 

Read More

Komunikat ws. koronawirusa

By | Aktualności | No Comments

Szanowni Rodzice i Uczniowie,

Informuję, iż I Prywatne Liceum Ogólnokształcące w Słupsku dbając o dobro uczniów prowadzi szeroko rozumianą profilaktykę w związku z koronawirusem. Toalety wyposażone są w mydło w dozownikach, ręczniki oraz instrukcję mycia rąk.

Read More

„Boxing is my whole life, it’s everything I have” – interview with Remigiusz Runowski

By | News, Uncategorized | No Comments

He’s 16 years old and lives in Mianowice, a village located near Slupsk (12km). He has been training boxing for 3 years. He started off fighting for the Garda Wicko Club, then Orkan Lębork.

Nowadays he represents SKB Energa Czarni Slupsk. Meet Remik – the reigning champion of Polish Boxing Scene and a dear friend from our school corridors.

Read More